Costa Rica lipp

Telli omale Costa Rica lipp Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Costa Rica lipp

Lipul on proportsioonides 1:1:2:1:1 sinine, valge, punane, valge ja sinine horisontaaltriip. Riigi- ja merelipul on punase laiu esimeses kolmandikus Costa Rica vapi kujutis.

Sinine tähistab Costa Rica taevast, võimalusi, idealismi ja visadust, valge – rahu, tarkust ja õnne ning punane – vabaduse eest langenute verd ja inimeste soojust ning heldust.

Sinist ja valget on tõlgendatud ka pärinevana Kesk-Ameerika Ühendatud Provintside lipult (kuigi seal oli helesinine): valge sümboliseerib Kesk-Ameerikat kui silda Põhja-Ameerika jaLõuna-Ameerika vahel ning sinised triibud Kariibi merd ja Vaikset ookeani.

Punast on tõlgendatud ka revolutsiooni värvina.

Rahvuslipu autor on president José María Castro Madrizi abikaasa Pacífica Fernández Oreamuno, kes kavandas selle 1848 Prantsusmaa lipu eeskujul. Triipude asetus on horisontaalne, sest erinevalt Prantsusmaast on Costa Ricasse tsivilisatsioon tulnud idast, mitte lõunast.

Praegune riigilipp võeti ametlikult kasutusele 27. septembril 1906 (21. oktoobril1964 muudeti vappi, asendades viis tähte seitsme tähega).

Tõenäoliselt on antud lipp standard mõõtudes (kohandatuna EV lipu järgi; 105x165cm) juba meie riiulil! Juhul, kui meil seda siiski kohe pakkuda ei ole, saate selle paari päeva jooksul! Telli meilt eri mõõtudes lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm! 

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Riigilipud valmistame vastavalt lipu keerukusele, kas siidi- või digitaaltrüki tehnikas  või kasutades aplikatsioontrüki tehnikat.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel