Dominikaani Vabariigi lipp

Telli omale Dominikaani Vabariigi lipp   Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Dominikaani Vabariigi lipp

on Dominikaani Vabariigi ametlik lipp.

Lipp võeti kasutusele 6. novembril1844.

Kangast läbib valge rist, mis jagab lipu neljaks võrdseks väljaks, vardapoolne ülemine ja lehvipoolne alumine väli on sinised ning vardapoolne alumine ja lehvipoolne ülemine väli punased. Punane ja sinine pärinevad Haiti lipult. Värvid Pantone värviskaala järgi on sinine PMS 295 ja punane PMS 186 ning vapil olevad värvid – kollane PMS 116 ja roheline PMS 335.

Punane tähistab iseseisvuse eest võidelnute verd ja kannatusi, sinine vabadust ning valge rahva ohvrimeelsust.

Riigilipu keskel asub Dominikaani Vabariigi vapp, mis rahvuslipul puudub.Vapil on lippude grupp, rist ja Piibel ning rahvuslik moto “Dios, patria, libertad”(Jumal, isamaa, vabadus).

Tõenäoliselt on antud lipp standard mõõtudes (kohandatuna EV lipu järgi; 105x165cm) juba meie riiulil! Juhul, kui meil seda siiski kohe pakkuda ei ole, saate selle paari päeva jooksul! Telli meilt eri mõõtudes lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm! 

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Riigilipud valmistame vastavalt lipu keerukusele, kas siidi- või digitaaltrüki tehnikas  või kasutades aplikatsioontrüki tehnikat.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel