Hispaania lipp

Telli omale Hispaania lipp Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Hispaania lipp (hispaania keeles Bandera de España) on Hispaaniariigilipp.

Hispaania lipu määratlebHispaania põhiseadus. Põhiseadus võeti vastu1978 ja selle §4.1 sätestab: “Hispaania lipp koosneb kolmest rõhtsast laiust: punasest, kollasestja punasest, kusjuures kollane laid on kaks korda laiem kummastki punasest.”

Traditsiooniliselt kasutatakse lipu kollase värvi määratlemisel arhailistsõna gualda. Sellepärast kutsutakse rahvasuus lippu sõnaga rojigualda, mis tähendab punakuldset.

Lisaks reguleerivad lipu kasutamist1977 vastu võetud kuninglik määrus 1511, mis reguleerib lippude, vappide ja muude embleemide kasutamist, aastal1981 vastu võetud kuninglik määrus 441, mis määratleb lipul kasutatavad värvid ja kujundid, ning 19. detsembril 1981 vastu võetud seadus 39, mis reguleerib lipu kasutamist.

Lipu proportsioonid on 2:3. Lipul oleva Hispaania vapi kõrgus on 40% lipu kõrgusest ja ta on lipu mõlemal poolel. Vapi keskosa kaugus lipu vasakust servast on võrdne poolega lipu kõrgusest. Lubatud on kasutada ka ebaproprtsionaalseid, näiteks ruudukujulisi lippe. Sel juhul peab vapp asuma lipu keskel.

Lippu tohib heisata üksnes rõhtsalt avalike asutuste hoonetel, eramajadel, äriettevõtetel, laevadel, linnaväljakutel ja avalikel tseremooniatel. Lipp tohib olla heisatud päikesetõusust päikeseloojanguni, välja arvatud Hispaania valitsuse hoonetel nii kodu- kui välismaal, kus ta peab olema heisatud ööpäev läbi.Öösel peab lipp olema sealjuures valgustatud.

Leinalipp peab olema heisatud ühel järgmisest kahest viisist. Esiteks tohib leinalipu heisata mitte lipumasti tippu, vaid selle 2/3 kõrgusele. Teiseks tohib leinalipul kasutada musta linti, mis on vähemalt 10 cm lai ja kinnitatud lipumasti külge nii, et selle otsad ulatuvad vähemalt lipu alumise servani. Lipuga tohib katta ka matuse ajal valitsusametnike, sõjaväelaste ja kuninga määrusega nimetatud isikute kirstu.

Kui Hispaania lipp heisatakse koos teiste lippudega, siis tuleb kasutada järgmist järjestust: Hispaania lipp, teiste riikide lipud, Euroopa Liidu lipp, rahvusvaheliste valitsusväliste, sõjaliste ja valitsusorganisatsioonide lipud, autonoomsete piirkondade lipud, linnade lipud ja ülejäänud lipud. Teiste riikide lipud tuleb järjestada vastavalt nende hispaaniakeelsete nimede tähestikuliselejärjestusele, kui lippe ei heisata just mõne rahvusvahelise ürituse käigus, mis nõuab teiste keelte kasutamist. Hispaania lipp ei tohi olla teistest lippudest väiksem ja peab olema aukohal.

Tõenäoliselt on antud lipp standard mõõtudes (kohandatuna EV lipu järgi; 105x165cm) juba meie riiulil! Juhul, kui meil seda siiski kohe pakkuda ei ole, saate selle paari päeva jooksul! Telli meilt eri mõõtudes lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm! 

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Riigilipud valmistame vastavalt lipu keerukusele, kas siidi- või digitaaltrüki tehnikas  või kasutades aplikatsioontrüki tehnikat.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel