Jordaania lipp

Telli omale Jordaania lipp Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Jordaania lipp on Jordaania Hašmiidi Kuningriigi ametlik lipp.

Lipp loodi 1916. aastal, kui toimusaraablaste ülestõus Ottomani Impeeriumi vastu. Kangas oli jagatud mustaks, valgeks ja roheliseks horisontaalseks väljaks ning vardapoolses osas oli punane võrdhaarne kolmnurk. Värvid esindasid araablaste kolme vana dünastiat, roheline Fatimiide, must Abbassiide ja valge Umaijaade, punane kolmnurk aga sümboliseeris Hašmiididedünastiat.

Ametlikult võeti lipp kasutusele 16. aprillil 1928, mil punasele kolmnurgale lisati valge seitsmeharuline täht, sellega sooviti rõhutada oma islami juuri ja erineda naaberriikidest. Tähe seitse haru sümboliseerivad Koraani esimese peatüki seitset esimest salmi, mida loetakseislami aluseks.

Värvid Pantone värviskaala järgi on roheline PMS 356 ja punane PMS 186.

Tõenäoliselt on antud lipp standard mõõtudes (kohandatuna EV lipu järgi; 105x165cm) juba meie riiulil! Juhul, kui meil seda siiski kohe pakkuda ei ole, saate selle paari päeva jooksul! Telli meilt eri mõõtudes lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm! 

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Riigilipud valmistame vastavalt lipu keerukusele, kas siidi- või digitaaltrüki tehnikas  või kasutades aplikatsioontrüki tehnikat.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel