Küprose lipp

Telli omale Küprose lipp Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Küprose lipp on Küprose Vabariigi lipp.

Lipp võeti kasutusele 16. augustil 1960. Selle kujundas türgi rahvusest küproslane, kunstnik İsmet Güney.

Lipul on kujutatud valgel taustal Küprose saare kontuurkaart (oranž) ja selle all kaks õlipuuoksa. Õlipuuoksad ja valge värvus sümboliseerivad rahu. Saare kujutis on vaskoranž, mis sümboliseerib Küprose vasemaagi leiukohti.

Lipu neutraalne ja rahusümboleid kasutav kujundus püüab väljendada harmooniat rivaalitsevate türklaste ja kreeklaste vahel, mis ei vasta küll täielikult tegelikkusele.

Lipu proportsioonid on 2:3.

Tõenäoliselt on antud lipp standard mõõtudes (kohandatuna EV lipu järgi; 105x165cm) juba meie riiulil! Juhul, kui meil seda siiski kohe pakkuda ei ole, saate selle paari päeva jooksul! Telli meilt eri mõõtudes lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm! 

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Riigilipud valmistame vastavalt lipu keerukusele, kas siidi- või digitaaltrüki tehnikas  või kasutades aplikatsioontrüki tehnikat.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel