Angola lipp

Telli omale Angola lipp lipp Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Angola lipp

Riigi- ja rahvuslipp võeti kasutusele 11. novembril 1975. Lipu eeskujuks on võetud, iseseisvusvõitluses võitnuks tulnud partei MPLA (Movimiento Popular de Libertação de Angola) lipp, millele on lisatud banganuga (võsalõikamise nuga) ja hammasratas, mis on kommunistide sümboli- sirbi ja vasara Angola vaste. Lipp koosneb kahest horisontaalsest värviväljast, punane ja must, mille keskele on lisatud kollane embleem.

Punane esindab verd, mida angolalased on pidanud valama pika koloniaalperioodi jooksul oma maa eest võideldes ja seda kaitstes.

Must sümboliseerib Aafrika kontinenti.

Lipu keskel on pool hammasratast, mis sümboliseerib tööstust, koos võsanoaga tähistavad need tööliste ja talupoegade liitu.

Matšeete sümboliseerib põllumajandust, talupidamist ja relvastatud võitlust.

Täht sümboliseerib rahvusvahelist solidaarsust ja sotsialismi ning selle viis haru ühtsust, vabadust, õiglust, demokraatiat ja progressi.

Kollane värv (hammasratas, matšeete ja täht) sümboliseerib riigi rikkust.

27. augustil 2003 pakkus Angola parlamendi põhiseaduskomisjon välja uue, “optimistlikuma” lipu, kuid seda ei võetud kasutusse. Pakutud lipu keskne motiiv pidi meenutama koopamaale Tchitundo-Hulukoopas. Säilitati lipu senised proportsioonid 2:3.

Telli meilt eri mõõtudes Angola lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm!

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel.