Armeenia lipp

Telli omale Armeenia lipp Liputehas.ee lehelt – kindel kvaliteet ja parim hind!

Armeenia lipp

Armeenia lipp on võrdsete horisontaalsete laidudega trikoloor. Ülemine laid on punane (PMS 199C), keskmine sinine (PMS 285C) ja alumine oranž (PMS 021C).

Laiuse ja pikkuse vahekord on 1:2.

Punane sümboliseerib Armeenia mägismaad, armeenia rahva pidevat võitlust olemasolu eest, kristlikku usku, Armeenia vabadust ja iseseisvust. Sinine sümboliseerib armeenia rahva püüdlust elada rahuliku taeva all. Oranž sümboliseerib armeenia rahva loovat annet ja töökust.

Punane osutab verele, mida armeenlased on eriti türklaste vastu võideldes ohverdanud oma olemasolu eest.

Sinine sümboliseerib lootust ja riigi püsimist nagu taevasina.

Oranž on õnnistusrikka töö värv.

Tõenäoliselt leiad Armeenia lipu standard mõõtudes (kohandatuna EV lipu järgi; 105x165cm) juba meie riiulilt! Juhul, kui meil seda siiski kohe pakkuda ei ole, saate selle paari päeva jooksul! Telli meilt eri mõõtudes Armeenia lipp ning soovi korral komplekteerime selle koos lipuvardaga! Lisaks võime toota lippe eri kangast, kuid reeglina valmistatakse lipp 115 g/m2 ja 160 g/m2 lipukangast, millest valmistab lippe terve maailm! 

Trendiks on saamas ka võrk-kanga ehk mesh lipukanga kasutamine.  Nende puhul on tegemist nn välilippudega, mis muidugi ei tähenda, et neid sees kasutada ei või.

Küsi personaalne pakkumine kontakivormi teel.