Eesti Vabariigi majalipp

24.0035.00

Close
Price Summary
  • 35.00
  • 24.00
  • 24.00
Hetkel laos
Kirjeldus:

Riigilipud trükitakse nagu ka logolipud siiditrüki või digitaaltrüki tehnikas 100% polüester e lipukangale või võrk-kangale. Mõningaid riigilippe valmistame aplikatsioonitehnikas ja õmblustehnikas, kus õmmeldakse eri värvi kangasiilud omavahel kokku. Nagu nt Eesti Vabariigi lipp!

Kui soovid, et sinu majalipp ei keerduks ümber varda ja lehviks alati kenasti, siis uuri ka lipufiksaatorit.

Puhasta
Tootekood: - Kategooriad: ,
Kirjeldus

Kangastest: enamasti valmistame riigilipud (mastilipud) 110-120 g/m2 polüesterkangast, mis on kasutusel lipukangana kogu maailmas. Kasutame (rohkem tungival soovil) ka 160 g/m2 kangast, mis meenutab natuke villast kangast. Kuid loogiliselt võttes ei kesta see lipp kauem mitte sellepärast, et materjal tugevam oleks vaid pigem sellepärast, et lipp lehvib vähem! Miks? Lipp puruneb enamasti lipu ääristusõmbluse tagant (mitte ei purune õmblus). Ja seda otsast, kuhu lipp lehvides kõige tugevama löögi saab. Mida raskem/paksem on kangas, seda suurem on see löögijõud ja seda kiiremini lipp puruneb. Me ei vaidle aga kellegagi ja kui on soov, siis teeme logolipud sellest kangast, mida klient soovib.

Ühe alternatiivina valmistame riigilipud aga võrkkangast. Kangas iseenesest on kangas ja puruneb lõpuks seegi. Milles seisneb selle eelis? Selles, et võrkkangale ei tehta õmblusi, mis teeb lipu omakorda kergemaks ja löögijõud seega väiksemaks. Kui kangas aga rebenema hakkab, siis vähemalt teoreetiliselt rebeneb see järgmise auguni (tegu on ju võrkkangaga) ja siis see lihtsalt irdub. Lippu vaadates aga jääb mulje, et lipp on terve, kuna lipu küljes ei ripu rebenenud õmblust. Kurvastuseks peab aga ütlema, et tegu on ikkagi kangaga ja lõputult ei püsi ka see.

Trükitehnoloogia valik sõltub trükitavast kujutisest ja lippude kogusest. Siiditrüki puhul on suured ettevalmistus kulud, kuid väiksemad tootmiskulud. Samuti on siiditrükis raskendatud piltide ja muude värviüleminekutega kujunduste trükkimine.

Digitaaltrüki miinuseks on kallis tehnoloogia, mis tähendab, et trükitav kogus üksiku toote hinda eriti ei mõjuta. Suudame trükkida lippe kuni 320cm laiana. Lipp peaks olema reeglina ühes tükis, mitte juppidest kokku õmmeldud. Mida rohkem on lipul õmblusi, seda raskem on lipp, rohkem purunemise kohti!

Riigilippudel on ettenähtud, et neid kasutatakse enamasti horisontaal asendis, kuid keelatud ei ole ka vertikaallipud – kas tegu horisontaal või vertikaallipuga määrab lipu tellija! Eesti Vabariigi lipustandardite kohta saab kerge ülevaate siit:  Lipu ABC´st

Lisainfo
Kaal 0.45 kg
Eesti Vabariigi Majalipp (vali kangas ja suurus)

EV majalipp 105 x 165 cm (Tavaline kangas), EV majalipp 105 x 165 cm (Paksem kangas)

Seotud tooted

Scroll To Top
Close
Close
Close

Teie ostukorv

TEIE OSTUKORV ON TÜHI!

Tagasi poodi