Kangastest: enamasti valmistame riigilipud (mastilipud) 110-120 g/m2 polüesterkangast, mis on kasutusel lipukangana kogu maailmas. Kasutame (rohkem tungival soovil) ka 160 g/m2 kangast, mis meenutab natuke puuvillast kangast, kuid loogiliselt võttes ei kesta see lipp kauem mitte sellepärast, et materjal tugevam oleks vaid pigem sellepärast, et lipp lehvib vähem! Miks? Lipp puruneb enamasti lipu ääristusõmbluse tagant (mitte ei purune õmblus). Ja seda otsast, kuhu lipp lehvides kõige tugevama löögi saab. Mida raskem/paksem on kangas, seda suurem on see löögijõud ja seda kiiremini lipp puruneb! Me ei vaidle aga kellegagi ja kui on soov, siis teeme logolipud sellest kangast, mida klient soovib.
Paksu kanga on tänaseks päevaks asendanud võrk-kangas ( mesh) . Kangas on kerge, lehvib hästi, kuivab märgudes kiiresti ning võrreldes tavalise lipukangaga on tema eeldatav kasutusaeg tunduvalt pikem. Tugineme nii klientide positiivsele tagasisidele, kui ka meie enda kogemusele.
Trükitehnoloogia valik sõltub trükitavast kujutisest ja lippude kogusest. Siiditrüki puhul on suured ettevalmistus kulud, kuid väiksemad tootmiskulud. Samuti on siiditrükis raskendatud piltide ja muude värviüleminekutega kujunduste trükkimine.
Digitaaltrükil on aga kallis tehnoloogia, mis tähendab, et trükitav kogus üksiku toote hinda eriti ei mõjuta. Suudame trükkida lippe kuni 320cm laiana! Seepärast on meie jaoks natuke imelik vaadata trükitud lippe, mis on mitmest jupist kokku õmmeldud! Mida rohkem on lipul õmblusi, seda raskem on lipp, rohkem purunemise kohti!
Riigilippudel on ettenähtud, et neid kasutatakse enamasti horisontaal asendis, kuid keelatud ei ola ka vertikaallipud – kas tegu horisontaal või vertikaallipuga määrab lipu tellija! Eesti Vabariigi lipustandardite kohta saab kerge ülevaate siit: Lipu ABC´st